StartHistoria biegu

Bieg Cienińska Szóstka powstał z pasji do biegania. To efekt doświadczenia i przeszłości zawodniczej głównego pomysłodawcy oraz dyrektora biegu Huberta Pokropa który był przez wiele lat zawodnikiem Kadry Narodowej w biegu na dystansie 3km z przeszkodami RŻ (8:24,04). To czternastokrotny medalista Mistrzostw Polski od 1,5km do 10km oraz Brązowy Medalista Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych w drużynie (Włochy 2006) oraz srebro w Mistrzostwach Świata Juniorów (Francja 2004 r.). To również Mistrz Świata Wojskowy w biegach przełajowy w drużynie (Serbia 2013 r.).

Głównym organizatorem biegu jest Urząd Gminy w Słupcy a Współorganizatorem Ochotnicza Straż Pożarna w Cieninie Zabornym i w tej miejscowości rozgrywane są biegi dzieci, młodzieży, bieg główny na dystansie 6km oraz nordic walking. Pierwszy bieg odbył się dość spontanicznie w 2014 roku i był zrobiony w ekspresowym tempie. Ale od początku kierunek określony przez dyrektora biegu oraz organizatorów był jeden „Nie ilość a jakość wykonania zawodów nas interesuje”. To właśnie pozwoliło zyskać duże grono sympatyków i coraz większe grono uczestników. Mimo że bieg jest nadal lokalny i kameralny w stosunku do masowych zawodów w dużych miastach to według odbiorców – uczestników jego festynowe oblicze przyciąga rodziny z całej polski i wprowadza w niesamowity klimat. Każda edycja zawodów rozgrywana jest pod jakimś hasłem przewodnim i tak kolejno wyglądały poszczególne edycje…:

Z każdym rokiem eliminowane są drobne błędy, wyciągane wnioski, oraz poprawia się co tylko możliwe aby wypaść jeszcze lepiej. Najlepsze renomowane firmy obsługiwały zawody w profesjonalny pomiar czasu jak: www.zmierzymyczas.pl , www.citytrail.pl , www.time4run.com.pl . Oprawa muzyczna i dźwiękowa to profesjonalny dj. Hubert Majewski, oraz czołowy spiker masowych biegów w naszym kraju Łukasz Panfil. Te silne ogniwa spowodowały że uczestnicy oraz widzowie odczuwają niepowtarzalny klimat podczas tego wydarzenia i wystawiają pozytywne komentatorze. Jednak trzonem całego wydarzenia co roku są strażacy ochotnicy z Cienina Zabornego którzy wzięli na swe barki trud przygotowania, rozwiązań logistyki, oraz przygotowanie infrastruktury sportowej oraz wielu prac fizycznych które należy wykonać przed i po zawodach.

Strażacy z całej Gminy Słupca wspólnie z Policją Powiatową w Słupcy dbają o bezpieczeństwo na zawodach. Na trasie ustawiają się co 200 m kierują zawodników i dbają o porządek, są tam również wolontariusze, kibice którzy mocno dopingują zawodników na całej trasie, oraz sponsorzy którzy pozwalają nam materialnie zabezpieczyć nasze zawody. Z uwagi na fakt że poprzeczka zawieszana z roku na rok coraz wyżej zostaje pokonana to pozwala nam realnie myśleć o poważnych zawodach. W roku 2018 wykonaliśmy atest trasy PZLA. Mimo że dystans 6km jest dość nietypowy co również wyróżnia organizatorów wykonaliśmy także atest na 5km to z kolei pozwoliło nam myśleć realnie o większej randze zawodów. W roku 2018 dyrektor biegu wraz z organizatorami złożył wniosek do Polskiego Związku Lekkiej Atletyki o możliwość przeprowadzenia Mistrzostw Polski Kobiet w Biegu na 5km. Po długim oczekiwaniu otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość że dostaliśmy nominację z PZLA i miano organizatora 7. Otwartych Mistrzostw Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na 5km.

To wszystko jest efekt wytężonej pracy Strażaków Ochotników z Cienina Zabornego i całej Gminy Słupa oraz pracowników Urzędu Gminy w Słupcy jak również wolontariuszy i sponsorów. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne edycje.

hubert.pokrop@wp.pl
693-685-098
SPRAWDŹ JAK DO NAS TRAFIĆ

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved