StartMistrzostwa Polski

Mistrzostwa Polski Kobiet w Biegu Ulicznym na 5km w ramach VI Edycji Biegu Ulicznego Cienińska Szóstka pod hasłem „ Pobiegnij z Mistrzyniami”.

W tym roku zostaną rozegrane w Gminie Słupca która jest głównym organizatorem Mistrzostw a dokładnie w Cieninie Zabornym. Organizatorzy pięć lat rozwijali swą imprezę sportową aby mogli stanąć w konkursie wśród innych poważnych kandydatów pretendujących do organizacji tych zawodów.Wcześniej tego typu mistrzostwa były rozgrywane w takich miastach jak Kleszczów czy Warszawa – Ursynów. Poprzeczka została wysoko zawieszona dlatego organizatorzy tegorocznych Mistrzostw czują się wyróżnieni ale też zobowiązani, dlatego dokładają wszelkich starań aby poziom organizacji zawodów był jak najwyższy.

W przygotowania i przeprowadzenie imprezy sportowej bardzo mocno zaangażowana jest Ochotnicza Straż Pożarna w Cieninie Zabornym – współorganizator, który spaja wszystko co wiąże się z tym przedsięwzięciem.Zabezpiecza trasę, zapewnia wolontariat, udostępnia boisko sportowe, oraz budynki w całym kompleksie i służy wszelką pomocą. To mamy nadzieję sprawi, że zawodniczki i zawodnicy poczują się w Gminie Słupca bardzo dobrze.

Pani Wójt Grażyna Kazuś wraz z Dyrektorem Biegu Hubertem Pokropem odebrali nominację organizatora z rąk Mistrza Olimpijskiego Tomasza Majewskiego to również jest wielki zaszczyt.Z pewnością władze PZLA pojawią się na zawodach i będą obserwować przebieg mistrzostw a później udekorują mistrzynie na 5km. W Gminie Słupca bieg Cienińska Szóstka stał się sztandarową imprezą sportową która na stałe wpisała się w kalendarz Gminnych przedsięwzięć.

To również bieg z cyklu Grand Prix Wielkopolski Wschodniej gdzie zawodnicy startują w 10 miastach i rywalizują o punkty w klasyfikacji całościowej.Walka sportowa połączona z festynowym klimatem jaki można odczuć biorąc udział w tym wydarzeniu sprawia że sportowcy do nas wracają.Zawodniczki z elity oraz zawodnicy zostaną zakwaterowani w hotelach Słupeckich. Tam będą mogli poznać okolicę a kibice będą mogli je spotkać dzień przed startem, na treningu, bądź rozruchu i poprosić o autograf.Wielu z lokalnych sponsorów włączyło się do tego widowiska sportowego i stali się częścią zawodów a sylwetki ich będzie można zobaczyć w biegu VIP-ów na 1km.

Udział w zawodach może wziąć każdy zarówno dzieci bezpłatnie w swych grupach wiekowych jak i dorośli – odpłatnie. Każdy będzie miał zmierzony czas przez profesjonalną firmę pomiarową która obsługuje Mistrzostwa Polski czyli domtel-sport. Bardzo ważną informacją jest fakt iż uczestnicy biegu głównego na 5km nie muszą posiadać licencji zawodniczych ponieważ są to Otwarte Mistrzostwa Polski. Będą oni również wyrywkowo poddani kontroli antydopingowej.

Specjalnie na tą okoliczność powstanie odlewany medal pamiątkowy który otrzyma każdy kto przekroczy linię mety w biegu głównym, NW, oraz biegu VIP-ów.W dniu zawodów skorzystać będzie można ze strefy relaksu, oraz zbadać skład masy ciała a dla najmłodszych odbędą się atrakcje na dmuchańcach i jazda konna. Dostępny będzie także punkt regeneracyjny w którym można zjeść darmowy ciepły posiłek po biegu.

Pojawi się również punkt promocyjny i militarny z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Życzymy przyjemnego korzystania z dobrodziejstw które będą na Was czekały i zapraszamy.

hubert.pokrop@wp.pl
693-685-098
SPRAWDŹ JAK DO NAS TRAFIĆ

Copyright by TwojaSłupca.pl © 2019. All Rights Reserved